Kedves Érdeklődők!

A fenti időpontban, a hajdúszoboszlói repülőtéren az Aero Club Hajdúszoboszló szervezésében vehetnek részt a leendő pilóták és minden érdeklődő az Ifjúsági Pilóta Program keretében egy tájékoztató és kiválasztó napon. Az Ifjú pilóta programról információt a https://ifjupilota.hu/ weboldalon találsz.

Természetesen, ezen program mellett a klubunk 5 szakosztálya (vitorlázórepülő, siklóernyő, motoros repülő, ultralight repülő és hőlégballon) fogja érdekes látnivalókkal és tájékoztatókkal színesíteni nyílt napunkat.

A részvétel ingyenes.

A nyílt napon lehetőség lesz különböző repülőeszközök kipróbálására, melyek előzetes regisztrációhoz kötöttek! (Űrlap a cikk alján.) A igénybevétel feltételeit a regisztrációt követően küldjük a meg email-ben.

A részletes program a következő:

  • 7:00 Hőlégballonos függeszkedés: Csak a korai órákban lesz lehetőség, terveink szerint 7 órától 8:30 óráig (amennyiben az időjárás engedi)
  • 8:00 Gyülekező a pilóta jelölteknek - ÉRKEZZ PONTOSAN!  
  • 8:15-9:30 Elméleti bevezető a repülésbe és tájékoztató a képzésekről és az IPP programról
  • 9:30-10:30 Ismerkedés a repülőgépekkel, rövid gyakorlati bemutató a repülőgépek legfontosabb részeiről és működéséről
  • 10:30-17:00 Repülés R-26 Góbé típusú repülőgépeken.
  • Együttműködés a repülések során.
  • A repülés és a reptéri hangulat megismerése

Az alábbi partnereink biztosan jelen lesznek: Honvédelmi Sportszövetség, Roger Flight School, AeroExpress.

Várunk minden kedves repülés iránt érdeklődőt és repülni vágyót sok szeretettel és szuper csapattal!

További információkról Facebook eseményünk alatt tudtok tájékozódni, ahol részvételi szándékotokat is jelezhetitek: https://facebook.com/events/s/ifju-pilota-program-es-toborzo/474600645647139/

Kérdés esetén keressetek minket az alábbi elérhetőségek valamelyikén: 

Kapcsolattartó: Baranyai Bernadett

Email cím: airport.hajduszoboszlo (kukac) gmail.com

Telefonszám: +36 20 593 9763

Regisztáció:

Jelentkezés

 

 

Statisztikák

70+ esemény
800+ résztvevő
15 helyszín
4 siklóernyő-szövetség

Projekt leírás

Az UP! Untangle Paragliding projekt célja az volt, hogy növelje a siklóernyőzésben való részvételt, egy átfogó kampány segítségével négy országban. Nyolc Paragliding Open Weeks rendezésével a projekt sikeresen bevont több mint 800 olyan egyént, akik korábban nem ismerték a siklóernyős sportot, lehetőséget adva nekik a gyakorlati alapok megismerésére és a repülés izgalmának átélésére.

Ez a kezdeményezés nemcsak növelte a siklóernyőzés iránti érdeklődést és tudatosságot, hanem egy platformot is teremtett a projekt partnerei között a szakértelmük megosztására. Partnereink összegyűjtötték a legjobb gyakorlatokat, majd összeállítottak egy átfogó útmutatót a Paragliding Open Weeks szervezéséhez és lebonyolításához, elősegítve ezzel a sport népszerűsítésére irányuló erőfeszítéseket.

A projekt átfogó célja az volt, hogy kibővítse a siklóernyőzés megértését és vonzerejét, oly módon, hogy növekedjen a részvételi arányt és egy tudásmegosztási keretrendszer jöjjön létre, amely fenntarthatja és terjesztheti a siklóernyőzés iránti érdeklődést különböző közösségekben.

Paragliding Open Weeks

Több mint 800 ember próbálta ki a siklóernyőzést ingyen.

Az 70 Paragliding Open Weeks eseményünk során a résztvevők elméleti tudással kezdték, majd különböző siklóernyőgyakorlatokat próbáltak ki, mint például a talajemelés, előreindítások és lejtőrepülések.

Az program jelentősége nemcsak a résztvevők számában rejlik, hanem minden egyes rendezvény pozitív eredményeiben is. A résztvevők folyamatosan izgatottan és elégedetten számoltak be az érzéseikről, hangsúlyozva a képzési program hatékonyságát.

 A program Magyarországon, Csehországban, Szlovákiában és Romániában párhuzamosan zajlott.

Képek a hajdúszoboszlói rendezvényünkről: 

 

 Képek a partnereink rendezvényeiről:

EU finanszírozás

Bemutatkozik a Tóth Zsuzsi Emlékverseny és a siklóernyős célraszálló sport

A hazai siklóernyős célraszállás 16 éves. Az első versenyt 2007 októberében Ónódy Miklós kezdeményezésére rendezték hazánkban, 69 résztvevővel. Az első Magyar Bajnokságot 2008-ban, Hajdúszoboszlón rendezték, egy évvel később ugyanott már világcsúcsot hozó világkupa futam volt a második Magyar Bajnokság. A magyar válogatottat szép sikereket ért el: az I. Európa-bajnokságon Szerbiában a csapat 7., Jenes Győző egyéniben 9. lett. 2009-ben a világbajnokságon Horv tországban a csapat 7. helye igazi siker volt a 17 erős ország között. 2017-ben Grillmayer Alexandra Európa bajnoki címet szerzett.

Kép4Kép1

Tóth Zsuzsanna

A 2010-es törökországi Európa Bajnokságon Tóth Zsuzsanna női kategóriában 4. helyezést ért el és Világkupa futamgyőzelmet szerzett célra-szállásban, de volt román és angol női bajnok is.. 2013-ban a világ ranglista 7-ik helyén állva meghívást kapott a nem olimpiai sportágak Kolumbiában rendezett Világjátékára. Ezt a szereplési lehetőséget húzta át súlyos betegsége, ami ellen 4 évig kitartóan küzdött. Amputálás után
protézissel is sikeresen megtanult önállóan startolni, nagyszerűen repülni és leszállni siklóernyővel. Az Ő emlékére rendezünk immár hatodik alkalommal siklóernyős célraszálló emlékversenyt.
A célraszálló versenyekre valódi felkészülést maga a versenyzés jelenti. Ezért fontos a versenyeken való folyamatos részvétel, és a versenykörülmények közötti gyakorlás. A Tóth Zsuzsi Emlékversenyek tehát mindig a világversenyekre való felkészítést is szolgálták. Ez
magas színvonalú rendezést és szervezőmunkát, a versenyzők maximális kiszolgálását igényli.
Ezért szeretnénk tovább erősíteni a célraszálló versenyek szervezését Magyarországon. Sajnos ez nagy nagy terhet ró a szervezőkre szponzorok híján.

Ebben az évben a hajdúszoboszlói repülőtér ad otthont a verrsenyünknek. Reményeink szerint minden eddiginél nagyobb látogatottsággal és magas szakmai elkötelezettséggel.

Kép5

Mi is az a célraszállás?

Maga a siklóernyő az ejtőernyőből fejlődött ki, így a célraszállást is az ejtőernyős célraszálló versenyekből vettük át. Már a siklóernyő megszületése után (1990-es évek) nem sokkal rendeztek célraszálló találkozókat és versenyeket Angliában és Szlovéniában, majd 2000 környékén már az FAI (Nemzetközi Repülő Szövetség - Fédération Aéronautique International) által elismert sportág lett.

Először Európa Kupát szerveztek, majd Világkupát, Világbajnokságot, és csak ezek után Európa Bajnokságot.
Az Európa Kupa sorozat 2003-ban kezdődött, amely 2007-ben fejlődött Világkupa sorozattá. Mint sok mindent, ezt a sportágat is továbbfejlesztették a távol keletiek, és az ott rendezett Világkupa fordulók mindig kimagaslóan a legnagyobb pénzdíjjal és körültekintéssel szerveznek meg. Az első Európán kívüli Világkupa fordulót Japánban szervezték meg a Szent hegyük, a Fuji lábánál.
A hivatalos célraszálló versenyek szabályait a Nemzetközi Repülő Szövetség (FAI) hozza. A különböző versenyeket is ők kategorizálják be, a következők szerint:
Ligaversenyek: csapatverseny, általában a klub vagy szponzor nevén nevezve
FAI 2-es verseny: nemzetközi, pénzdíj nélküli verseny, eredménye beleszámít a nemzetközi rangsorbaKép2

Szponzorációs lehetőségek:

A célraszálló versenyek egy helyszínen zajlanak le, hasonlóan például a síugró versenyekhez. Így aztán közönségbarát, könnyen figyelemmel kísérhető, a verseny menete könnyen érthető, látványos.
A versenyek helyszínén lehetőség van reklámtáblák elhelyezésére, amik nagy figyelmet kapnak úgy a közönségtől, mint a többi versenyzőtől, edzőktől, hozzátartozóktól, vagy akár az újságíróktól, riporterektől.

Maga a pilóta is remek reklámfelület, hiszen lehetőség van logók, jelszavak, jelmondatok elhelyezésére a ruházaton (pulóver, póló, nadrág, sapka, bakancs, kesztyű), illetve magán a bukósisakon és a beülőn is, amiben a pilóta repül, ez a felület ugyanis végig abszolút szem előtt van.
A csapatot szállító autók is használhatók reklámfelületként.
Külföldön a sportág egyre népszerűbb, így aztán egyre nagyobb nyilvánosságot is kap. A 2008-ban megrendezett szerbiai Európa Bajnokságot a szerb tévé élő adásban végig közvetítette. A tavalyi verseci ligaversenyükön szintén jelen volt a televízió. A romániai versenyekről rendszeresen készül összefoglaló, amik rengeteg honlapon láthatóak-olvashatóak.

Kiaknázatlan terület maga a verseny- vagy csapatfinanszírozás is Magyarországon. Minden versenyen lehetőség van általában csapatban is versenyezni, amit vagy a klubok nevén, vagy a fő szponzor nevén szoktak a csapatok. Egy verseny támogatásával még nagyobb reklámra van
lehetőség. Az idei évben még nincs szponzor a siklóernyős célraszálló bajnokságokra, ami egy ügyes szervezéssel nagy érdeklődést és nyilvánosságot tudna kapni, illetve lehetőség van ligaversenyek szervezésére is, ahol akár a verseny maga is megkaphatja a támogató nevét, ezáltal népszerűsítve azt.
Mi magunk is próbáljuk népszerűsíteni a sportágat hazánkban, megpróbáljuk minél több helyen bemutatni a siklóernyős célraszállást, próbálunk televíziókhoz, újságokhoz eljutni, hogy az eddig méltatlanul kevés nyilvánosságot és kevés támogatást kapott sportág erőre kapjon itthon is.

A rendezvénnyel vagy a szponzorációval kapcsolatban szívesen állunk az érdeklődők rendelkezésére.

Budai Krisztián siklóernyő szakosztályvezető

Mobil: 06 20 317 2430

Email: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

35 gyermeket segít a 35 éves Aero Club HSE!
Az Aero Club Hajdúszoboszló Sportegyesület tagjai is csatlakoztak a hajdúszoboszlói sportegyesületek karácsonyi sportszergyűjtő kezdeményezéséhez.
A rendhagyó felajánlásnak köszönhetően 35 rászoruló gyermek számára nyílik lehetőség egy-egy élményrepülésre. Gyermeknapon várják majd a lurkókat, hogy kipróbálják a vitorlázórepülés, ultralight vagy motoros repülés, siklóernyőzés illetve hőlégballonozás rejtelmeit.
 267898674 4901431473250989 7989778229734251789 n
268448768 4901430859917717 7407590386381289929 n
268082165 4901431443250992 9006260685475626958 n268429736 4901432783250858 4525847497809755982 n
A járványvédelmi előírások szigorú betartása mellett, 51 tag részvételével került sor az Aero Club Hajdúszoboszló Sportegyesület tisztújító közgyűlésére 2021. december 4-én.
A tagság a következő 5 évre megválasztotta
- elnöknek dr. Kovács Gergelyt,
- ügyvezetőnek Juhos Istvánt,
- elnökségi tagnak Daru Jánost.
A Felügyelőbizottság tagjainak Márton Attila, Pintér Péter, Kreith Eduárd, Budai Krisztián, Bodrogközi László, valamint Bertli Zoltán került megválasztásra.
A közgyűlés végén dr. Kovács Gergely elnök egy névre szóló Aero Club pólóval és egy palack borral köszönte meg Márton Attila eddigi ügyvezető munkáját.

2021. augusztus utolsó hétvégéjén ünnepelte a 35. évfordulóját az Aero Club Hajdúszoboszló Sportegyesület . Színvonalas ünnepséggel, vendéglátással emlékeztünk vissza. Hagyományőrzéssel, zászlófelvonás és csapat eligazítás után beszédet mondott Attila Márton ügyvezető, és Ceglédi Gyula Polgármester.

Külön nagy köszönet és hála Torkos Sándornak hogy 1993 ban segített egy új szakág, siklóernyős sport elindulásában. Sok technikai és szakmai segítséget kaptunk tőle.

A napot Besenyei Péter látványos bemutatója koronázta meg.

A fotókat Bertli Zoltánnak köszönjük.

 Csoportkép

Október elején ismét vendégül láthattuk repülőterünkön a Magyar Honvédség 5. Bocskai István Lövészdandár, 24. Bornemissza Gergely Felderítő Zászlóalj katonáit.